Aktuálně

12. 6. 2024

Jana Žaludková: Letos mě zlínský Festivalový půlmaraton bavil

Nejúspěšnější vytrvalkyní ze Zlínského kraje v 9. ročníku Festivalového půlmaratonu byla domácí běžkyně Jana Žaludková. Zkušená čtyřicátnice ze Zlína v něm mezi ženami obsadila v čase 1:33:52 sedmé místo. Žaludková ve Festivalovém půlmaratonu startovala pětkrát. Na nejlepší výsledek dosáhla v roce 2017, kdy v absolutním pořadí vybojovala stříbrnou příčku, v roce 2019 skončila na bronzové pozici.

Hlavní rubrika

11. 6. 2024

Jarmila Hastíková: Po zdravotní pauze jsem si chtěla čtvrtmaraton ve Zlíně užít

Ve čtvrtmaratonu, který se ve Zlíně běžel v rámci Festivalového půlmaratonu, zazářila Jarmila Hastíková. Vytrvalkyně z Napajedel v něm obsadila druhé místo. Na trati dlouhé 10,5 kilometru se blýskla časem 41:19.

10. 6. 2024

Jakub Vodárek: Stát na stupních vítězů byl pro mě super zážitek

Na letošní Festivalový čtvrtmaraton bude Jakub Vodárek (všeproakci.cz) rád vzpomínat. V něm vybojoval stříbrnou pozici, když v centru Zlína v závodu dlouhém 10,5 kilometru, dosáhl času 37:16.

2. 6. 2024

Festivalový půlmaraton ovládli běžci z Keni

Známe letošní vítěze a posíláme jim srdečnou gratulaci k absolutnímu ovládnutí běžeckého pole. Po startu v 10 hodin se na trať společně vydali běžci půlmaratonu, čtvrtmaratonu i štafet. V cíli byli první Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo v čase 01:08:34 a Philice Cheborioth Kipkerio za 01:18:10.

2. 6. 2024

Zlínem běžel rekordní počet účastníků rodinného běhu

Velkým lákadlem pro malé i velké se stal festivalový rodinný běh, do kterého se zapojilo 899 běžců. Trať zaplnily malé i větší děti, rodiče a také fandící davy okolo. Bez medaile neodešel žádný účastník běhu.

2. 6. 2024

Každý uběhnutý kilometr má cenu

Běžecký program má i charitativní podtext. Za každý kilometr, který závodníci uběhli, věnovali pořadatelé jednu korunu projektu KORUNKA POMÁHÁ. Výtěžek ve výši 18 196 Kč dostala rodina sedmiletého Štěpána Zásměty z Provodova, který bojuje s onkologickým onemocněním.

1. 6. 2024

Kde probíhá prezence závodníků?

Nenechejte prezenci na poslední chvíli, pokud můžete přijďte za námi už dnes do 18 hodin do tělocvičny 1. ZŠ Emila Zátopka (samostatně stojící budova vedle Kongresového centra Zlín, ulice Univerzitní). Zítra máte ještě čas od 7 do 9 hodin. Podrobný harmonogram najdete na našem webu zde.

31. 5. 2024

Andrej Višněvský: Na Festivalový půlmaraton ve Zlíně se těším celý rok

Tradičním účastníkem zlínského Festivalového půlmaratonu je Andrej Višněvský. Reprezentant týmu Fyzio Step se v neděli už po osmé postaví na start tohoto závodu. V roce 2017 v něm skončil šestý (1:21:09), o rok později desátý (1:20:35), v roce 2019 jedenáctý (1:26:17), v roce 2020 devátý (1:21:16), další rok 2021 byl sedmý (1:23:44), v roce 2022 rovněž sedmý (1:16:40) a v loňském roce, kdy byl nejlepším běžcem ze Zlínského kraje v závodě, doběhl do cíle v čase 1:13:08 na páté příčce. Višněvský bude letos patřit k favoritům závodu. Přečtěte si zajímavý rozhovor...

30. 5. 2024

Půlmaraton se i letos běží pro KORUNKU

Běžci na Festivalovém půlmaratonu MONET+ Zlín si kromě radosti z pohybu užijí i pocit, že pomáhají potřebným. A to díky charitativnímu projektu KORUNKA POMÁHÁ. Tento rok budeme pomáhat zase hned dvakrát.