12. 6. 2024

Jana Žaludková: Letos mě zlínský Festivalový půlmaraton bavil

Nejúspěšnější vytrvalkyní ze Zlínského kraje v 9. ročníku Festivalového půlmaratonu byla domácí běžkyně Jana Žaludková. Zkušená čtyřicátnice ze Zlína v něm mezi ženami obsadila v čase 1:33:52 sedmé místo. Žaludková ve Festivalovém půlmaratonu startovala pětkrát. Na nejlepší výsledek dosáhla v roce 2017, kdy v absolutním pořadí vybojovala stříbrnou příčku, v roce 2019 skončila na bronzové pozici.

,,Letos mě tento závod bavil. Ostatně, tak jako už všechno, co momentálně v životě dělám,“

přiznala Jana Žaludková. Před startem městského půlmaratonu v krajském městě však neměla žádná velká očekávání.

,,Jenom respekt z 21kilometrové trasy. Hlavně jsem měla radost, že jsem zdravá, nic mě nebolí a že můžu běžet. Běh je pořád součástí mého života. Závody už jsou pro mě spíš společenská událost,“ svěřila se vytrvalkyně ze Zlína.

Na trase ji nepotkala žádné krize.

,,Naopak od startu do cíle se mi dařilo držet optimální tempo,“ pochvalovala si rodačka z Lukova.

Ta si i po závodě zbytek dne užívala.

,,Odpoledne jsem pak byla na zahrádce, což je další z mých velkých koníčků. A večer jsem si zajela na kole na náměstí Míru na koncert No Name,“ prozradila ještě Jana Žaludková.